Wyśmienita kawa na upominek

Dużo z nas często bardzo dużo czasu poświęca na dobór doskonałego prezentu. Bez względu na to jaka to okazja, za każdym razem chcemy zadowolić tę drugą osobę. Dlatego właśnie dobrze jest zastanowić się czy może kawa byłaby właśnie takim odpowiednim doborem. Część spośród nas nie wyobraża sobie, żeby podjąć dzień bez kubka pysznej, zapachowej kawy. Za każdym razem ponieważ daje nam ona mocy oraz energii na jakiekolwiek wyczekujące na nas wyzwania. Dodatkowo jest mnóstwo wielorakich rodzajów kawy tj:

 • espresso,
 • mokka,
 • cappuccino,
 • cafe au lait,
 • caffe correto,
 • kawa po irlandzku,
 • latte macchiato,
 • frappe.

Tak więc ten z pozoru błahy gest potrafi podarować drugiej osobie sekundę wytchnienia oraz wypoczynku. Kiedyś za czasów PRL-u kawa przekazywała za sobą odrobinę szersze poważanie, bowiem żeby ją zyskać trzeba było odczekać mnóstwo czasu w kolejce, a jednocześnie można było kupować zaledwie pojedynczą sztukę. Zatem również obdarowana osoba zdawała sobie sprawę z dużego zaangażowania poprzez „wystanie”, ale także odebrania sobie tego wyjątkowego smaku kawy.

Najciekawsza kawa ziarnista

To wprawdzie nie oznacza, iż nawet w obecnych czasach kawa na podarunek nie potrafi świadczyć doskonałego pomysłu. Jest mnóstwo rozmaitych kaw o różnym stylu i aromacie zatem potrzeba włożyć sporo pomyślunku, aby dotrzeć w gusta konkretnej osoby. Czy preferuje on/ona kawę ziarnistą? Może jednakże zdecydowanie woli kawę mieloną? Niełatwo jest się zorientować, jednak przeważnie dobrze jest postawić na dobrej wartości kawę ziarnistą. Posiada ona bowiem dosłownie niezwykły zapach, a to tylko jedna z jej mnóstwa zalet. Ten wspaniały aromat zawdzięcza procesowi prażenia kawy. Im będzie on dłuższy tym kawa będzie miała bardziej wyrazisty smak. W przykładzie niedługiego czasu prażenia, kawa będzie lekka o lekko kwaśnym posmaku. Mamy parę wariantów owej kawy:

 • Arabika – szczególnie rozpowszechniona,
 • Robusta,
 • Arabusta – połączenie dwóch powyższych.

Rodzaj kawy Arabika produkuje się w klimacie tropikalnym, jest łagodna i lekko kwaśna. Ponadto posiada czekoladowy posmak, a kofeiny ma 0,9 – 1,4%. Jednak Robusta charakteryzuje się o wiele głębszym i głębokim smakiem. Posiada też więcej kofeiny bowiem od 1,8% aż do nawet 4%. Tymczasem ma niższe żądania klimatyczne, zatem jest uważana za trochę gorszy typ oraz przeważnie wykorzystywana do produkcji kawy rozpuszczalnej. A z zestawienia dwóch tych rodzajów powstaje Arabusta. Przynosi ona oryginalną kompozycje smakową, zależnie od wykorzystanych proporcji.

Smakowita kawa na prezent

Jeśli pragniemy zadowolić osobę, która kocha kawę espresso, najtrafniejszym wyborem będzie Arabika z domieszką Robusty. Gdy natomiast ktoś woli kawę bardziej delikatną oraz pachnącą, sama Arabika na pewno będzie strzałem w dziesiątkę. Jednak Robusta sprawdzi się idealnie dla osoby, która kocha własną kawę o bogatej, ciemnej piance oraz mocnym smaku. Przy wyborze warto kierować się rodzajem naparu, jaki uwielbia konkretna osoba, lub też jakim smakiem oraz aromatem zamierzamy ją obdarzyć. Bez wątpienia natomiast przy prawidłowym zaparzeniu jakakolwiek kawa sprawdzi się znakomicie.

Kawa ziarnista nasyci każdego

Dobrze jest również wpaść na stronę internetową, która proponuje komplety kawy na podarunek. Taką stroną jest kawa.rudaslaska.org. W swoim biznesie proponują oni:

 • różne typy czekolady,
 • ekspresy do kawy automatyczne jak również ciśnieniowe,
 • jakiekolwiek rodzaje herbaty,
 • wszystkie gatunki kawy.

Na pewno odnajdziemy coś co spodoba się danej osobie. Kawa ziarnista jako podarunek to wspaniały pomysł z wielu powodów. Zostanie ona zużyta, nie będzie to coś co dana osoba upchnie w kąt ale coś co zagwarantuje jej wypoczynek.

Artykuł został opublikowany przez właściciela strony kawa ziarnista.