Drzwi i podłogi – jak wybrać idealny model?

Jeśli jesteście właśnie na etapie wybierania drzwi i podłóg do Waszego lokum, zastanawiacie się pewnie, czy warto na tych elementach mieszkania zaoszczędzić, czy być może lepiej zdać się na pomoc fachowców. Położenie podłogi nie jest trudne, jednak aby zrobić to dobrze, wymagane jest jakiekolwiek doświadczenie w tym kierunku, aby nie polec na prostych błędach. A w tym wypadku nawet mała usterka może poważnie wpłynąć na wygląd całości.

Pomoc specjalisty

Podłogi to element mieszkania najbardziej podatny na zniszczenia, zadrapania i wilgoć. Dobrze, aby były dobrej jakości – nie trzeba chyba tłumaczyć, jak bardzo może zirytować wypaczający się nowy panel, tylko dlatego, że ktoś wylał na niego herbatę. Naprawdę warto zainwestować w dobrej jakości deskę. Jest odporniejsza na wszelkiego rodzaju urazy, a widok prawdziwego drewna budzi zdecydowanie większy zachwyt niż tanie panele. Specjalistyczne sklepy, jak np. Domo (http://domodrzwi.pl/) oferuje duży wybór podłóg, ale także usługi z nimi związane: od wzięcia dokładnych wymiarów, przez porady, aż po montaż, który wykonywany jest przez profesjonalne, certyfikowane ekipy. Możemy więc zlecić całe zamieszanie specjalistom, a do tego dostać od nic gwarancję nie tylko na materiały, ale i na usługę.

Dobre drzwi

Podobnie wygląda sprawa jeśli chodzi o drzwi. Zgodnie z powiedzeniem „chytry dwa razy traci”, również w ich wypadku nie warto oszczędzać na jakości. Drzwi, jeśli są ze słabej jakości sklejki, po paru użyciach mogą mieć odpryski w okolicy klamki, zamków, czy kantów. Nie są detalem w naszym domu, tylko sporym elementem przyciągającym uwagę. Dlatego też powinny być solidnie wykonane, a jeśli zachodzi taka potrzeba (np. niestandardowe wymiary framug) wręcz zrobione na zamówienie.

Charakter mieszkania

Drzwi i podłogi są bazą jeśli chodzi o nadanie stylu wnętrzu. Od ich kolorów i modeli zależy, czy nasze lokum ma szansę wyglądać barokowo, czy nowocześnie. Wbrew pozorom nie muszą do siebie idealnie pasować. Bardzo modne jest zestawianie drzwi kontrastujących z podłogą, aby mieszkaniu dodać życia i odrobiny fantazji.