Czy możliwe jest, aby developer wykończył mieszkanie w cenie jego ostatecznej?

Developer buduje domy i dba o własne zyski. Można zamówić opcję czystą, czyli gołe ściany i podłogi, można jednak zamówić wykończenie mieszkania. Koszty są spore i zaczynają się od 460 złotych za metr kwadratowy wykończonego lokalu. Jeśli jednak nie chcemy babrać się i męczyć z wykończeniem to lepiej zamówić takie usługi.

Zyskamy mieszkanie z wykończoną łazienką, kuchnią, z podłogami, panelami, sufitami podwieszanymi. Zależnie od oferowanych standardów, a firmy mają zazwyczaj dwie-trzy opcje do wyboru. Zaciągając kredyt hipoteczny warto uwzględnić konieczność wykończenia mieszkania oraz urządzenia go w sposób najlepszy dla danej osoby czy rodziny. W pakietach najdroższych developerzy ujmują usługi projektanta wnętrz oraz zakup i wniesienie mebli. Jeśli gotówka nie jest problemem to dobrze jest zamówić mieszkanie tego rodzaju. Klienci wybierają styl mebli oraz akceptują kosztorysy przedstawiane przez developera.

Konkludując, mieszkanie wykończone przez developera może mieć świetny styl oraz wysoki standard. Jest to rozwiązanie optymalne oraz ważne dla każdej osoby. Do kosztu mieszkania mającego około 50 metrów należy doliczyć około 50-60 tysięcy złotych. Nie jest to mała kwota, ale zyskujemy mieszkanie eleganckie, wykończone, w wysokim standardzie. Zatem opłaca się skórka za wyprawkę.